سس ماهی مهیاوه

سس ماهی مهیاوه

مهیاوه ? هدف ما معرفی نوعی سس ماهی به نام مهیاوه می‌باشد که این سس متشکل از ماهی ساردین ، آب و ترکیبات گیاهی می‌باشد. این نوع سس از لحاظ ساختار کاملاً ارگانیک و طبیعی بوده و هیچ نوع ماده‌ی افزودنی که ساخته‌ی دست بشر باشد، در آن استفاده نشده است. ما این تجربه را نسل به نسل حفظ و نگه‌داری کردیم و نتیجه‌ی این تجربیات که بالغ بر ۶۰ سال می‌باشد، بدست آوردن فرمولیست که موجب تمایز ما در ساخت این محصول گشت. اکنون ما مفتخریم تا این تجربه را در قالب محصولمان به همگان معرفی کنیم و لذت این طعم را با دیگران به اشتراک بگذاریم.

خواص سس مهیاوه

از آنجا که ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی این سس، ماهی می‌باشد لذا مصرف این سس می‌تواند تا حدی مواد مورد نیاز بدن را که بیشتر در آبزیان است تأمین کند. همچنین در ماه فوریه سال ۲۰۱۲ میلادی در نشریه ای به نام Food Control تحت عنوان Chemical and Microbial Properties of MAHYAVEH, A Traditional Iranian Fish Sauce در آرژانتین، بوینس آیرس، صورت گرفت که حاصل این آزمایش، بدست آوردن PH این محصول بود که به صورت میانگین عدد ۶.۷ را نشان داد که این عدد در مقابل PH آب طبیعی که ۷ می‌باشد، عدد قابل توجهی است. در این نوع سس مواد طبیعی از قبیل فسفر، آهن و کلسیم و روغن ماهی، درصد بالایی دارند.

شیوه‌ی مصرف سس مهیاوه

مصرف مهیاوه بر اساس سلیقه‌ی افراد، متفاوت است. با توجه به مزه‌ی شور آن می‌توان این سس را بر روی انواع غذا و به عنوان جایگزین نمک مصرف کرد. همچنین می‌توان این سس را به عنوان طعم‌دهنده سالم و ارگانیک بر روی انواع نان و غذاهای مختلف مصرف کرد. ما کیفیت و مزه را با هم تلفیق می‌کنیم تا بتوانیم در ایجاد نسلی سالم و تندرست نقش کوچکی را ایفا کنیم.

# استفاده از مقالات این سایت به هر شکل بدون اجازه کتبی از مدیریت مجموعه ایران متو ، شرعاً حرام است.