ماهی خشک ساردین

ماهی خشک ساردین

ماهی خشک ساردین محصولی با ارزش است که امروزه نقش مهمی در تهیه خوراک دام و طیور و نیز خوراک آبزیان دارد. ماهی ساردین از ماهیان روغنی دارای پروتئین و ویتامین بالا بوده و جزء خانواده شاه ماهی شمالی به حساب می‌آیند و در خلیج فارس در نزدیکی ساحل و قسمت های کم عمق دریا صید می‌شود. ماهی ساردین بیشتر بصورت خشک شده مصرف می‌گردد و نکاتی که باید در خشک کردن ماهی ساردین رعایت کرد عبارت اند از:
1_ ماهی ساردین بافت ظریفی داشته و در مقابل عوامل ایجاد کننده فساد بسیار حساس است. در صورتی که فرآیند خشک کردن ماهی یا حمل و نقل آن سریع انجام نشود کیفیت خود را از دست می‌دهد.
2_ ماهی ساردین باید تازه باشد بنابراین ماهی فاسد جهت خشک کردن مناسب نیست چون باعث خرابی و فساد ماهی سالم مجاور خود می‌شود.
3_ برای خشک کردن کامل ماهی معمولا از دو روش زمینی یا هوایی استفاده می‌شود. این ماهی کوچک برای خشک شدن به مدت 5 الی10 روز بسته به دما و رطوبت موجود باید زیر نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد. در این مدت ماهی را زیر و رو می‌کنند تا عمل خشک شدن ماهی سریع تر و با کیفیت انجام شود.

کاربرد ماهی خشک ساردین در صنعت

ماهی خشک ساردین نسبت به جثه کوچک خود کاربرد بسیار زیادی دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1_ تولید پودر ماهی ساردین : ماهی خشک ساردین در کارخانه های تولید پودر ماهی روند آسیاب شدن را طی کرده و جهت تولید غذای دام و طیور ، غذای آبزیان و کود برای کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
2_ مصارف خوراکی : ماهی خشک ساردین در تهیه بسیاری از مواد غذایی از جمله سس خوراکی، مهیاوه ، بله ماهی و غیره استفاده می‌شود. یکی از بهترین غذاهای سنتی که بواسطه این ماهی درست می‌شود مهیاوه است ، مَهوه یا مهیاوه ، که به عربی مِشاوَه گفته می‌شود.
3_ مصارف درمانی : خواص سلامتی ساردین ، شامل حفظ سطح قند خون، حفظ سلامت روانی، ارائه مواد معدنی و ویتامین ها به بدن، کاهش التهاب، جلوگیری از بیماری های قلبی و کمک به کاهش وزن است، اما این تنها خواص ماهی ساردین نیست بلکه تقویت پوست ، تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش خطر دژنراسیون ماکولا از دیگر فواید ماهی ساردین است.
4_ مصارف حیوانی: ماهی خشک ساردین به دلیل ارزش غذایی و پروتئین بالایی که دارد پس از فرآوری در کارخانه تولید پودر ماهی به عنوان خوراک دام و طیور و نیز خوراک آبزیان ، مورد استفاده قرار می‌گردد.

خرید ماهی خشک ساردین بدون واسطه

در عصر حاضر با توجه به در دسترس بودن کامپیوتر و گوشی های هوشمند متصل به اینترنت در همه جا و هر زمان عناوینی مانند خرید بدون واسطه پودر ماهی از کارخانه غیر ممکن و سخت نمی‌باشد برای مثال اگر شما ساکن شمال کشور باشید، برای خرید بدون واسطه پودر ماهی هیچ محدودیتی نخواهید داشت. اعتقاد اکثر افراد جامعه این است که یکی از دلایل گرانی کالا ها زیاد بودن واسطه هاست و با کم کردن واسطه می‌توان هزینه تمام شده را کاهش داد. به خاطر همین افراد زیادی به دنبال خرید مستقیم از کارخانه هستند. با رواج فروشگاه های اینترنتی که منوط به کارخانه است، خرید مستقیم و بدون واسطه پودر ماهی خشک امری آسان و بدون دغدغه شده است.

چرا ایران متو ؟

# تحویل سریع
ایران متو دارای سیستم حمل و نقل قوی بوده و تمامی کارخانه‌ها و شرکت‌هایی که قصد خرید محصولات شرکت ایران متو را دارند می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن سفارشات خود را دریافت بگیرند.
# برترین صادرکننده ماهی خشک ساردین
شرکت فرآوری ماهی، ایران متو یکی از بزرگترین تولیدکننده و صادرکنندگان ماهی خشک در خاورمیانه است و در حال حاضر تامین کننده بیش از 58 شرکت در داخل و خارج از کشور می‌باشد
# بهره گیری تکنولوژی های روز دنیا
ایران متو با داشتن بروزترین و مجهزترین دستگاه‌ها و متخصص‌ترین نیروی کاری توانسته است با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا به محصولاتی با کیفیت بالا و بدون ناخالصی دست یابد.
# تولید تناژ بالا
شرکت ایران متو از بزرگترین تولیدکنندگان ماهی خشک در خاورمیانه می‌باشد که ظرفیت تولید بیش از 600 تن در هفته را داشته و این نوید را به مصرف کنندگان و کارخانجات تولید خوراک دام و طیور و خوراک آبزیان می‌دهد که این شرکت توان تولید و تامین تمام نیاز این کارخانجات را داراست.
# ارائه مناسب ترین قیمت
بدلیل تولیدات عمده قیمت ماهی خشک ساردین برای شما مشتریان گرامی مناسب ترین قیمت در بازار بوده و شما پس از خرید محصولی به شرط آنالیز را از ما تحویل خواهید گرفت.
# حذف واسطه گری
مسلما حذف واسطه ها، هم برای تولیدکننده و هم برای مصرف کننده بسیار سود آورد بوده و شرکت ایران متو همواره سعی بر حذف واسطه ها داشته است.

# استفاده از مقالات این سایت به هر شکل بدون اجازه کتبی از مدیریت مجموعه ایران متو ، شرعاً حرام است.