ماهی خشک + خرید و فروش ماهی خشک

ماهی خشک متو

ماهی خشک / هدف ما از خٌشک کردن ماهی ها در واقعه تهیه پودر ماهی می‌باشد، که محصولی است که در آخرین مرحله بدست می آید. برای تهیه این پودر باید ماهی مورد نظر مثل ماهی متو در فصل مجاز خود شکار شود. بهترین زمان برای صید این ماهی اوایل بهار است در این ایام صیادان با دو قایق صیادی در کنار هم حرکت کرده و این ماهی را صید می‌کنند. پس از صید باید ناخالصی و دیگر ضایعات را از این محصول جدا کنند. این مرحله پس از صید، و با کمترین تاخیر و با بیشترین سرعت انجام می‌گیرد. پس از این کار ماهی را برای خشک کردن آماده می‌کنند.

برای تولید ماهی خشک از دو روش هوا خٌشک و زمین خٌشک استفاده می‌شود. در روش هوا خٌشک، ماهی ها بر روی تورهای فلزی یا تورهایی با ساختار مستطیلی شکل با پایه های چوبی که با فاصله ای کوتاه از زمین نصب شده اند، خٌشک می‌شوند. در روش زمین خٌشک، ماهی ها بر روی زمین و با استفاده از نور خورشید و گرمای زمین خٌشک می‌شوند. پس از اینکه ماهی خشک بدست آمد آن را به کارخانه منتقل کرده و با آسیاب کردن از آن پودر ماهی تولید می‌کنند.

ماهی خشک امروزه علاوه بر تهیه پودر ماهی برای مواردی مثل روغن گیری نیز کاربرد دارد. شرکت های زیادی در ایران در زمینه تولید ماهی خشک فعالیت دارند که یکی از آنها شرکت تخصصی ایران متو است. این شرکت از ماهی های مختلفی از جمله ماهی متو این محصول را تولید می‌کند. ماهی خشک متو یکی از محصولات صادراتی ایران می‌باشد.

کاربردهای ماهی خشک و پودر ماهی

پودر ماهی به عنوان یکی از منابع پروتئینی و آمینو اسیدی به شمار میرود و حیوانات و دام ها برای رشد بهتر و رسیدن به وزن مناسب به این مواد نیاز جدی دارند، در نتیجه با مخلوط کردن پودر ماهی در خوراک آنها می‌توان این ویتامین ها را به بدن آنها تزریق نمود. در پودر ماهی موادی نظیر كلسيم، مس، آهن، فسفر، و ویتامین هایی مثل B12 و B2 ، كولين، نياسين، اسيد پانتوتيك و ريبوفلاوين وجود دارند که با مصرف این پودر، همگی آنها به بدن دام ها تزریق شده، و در رشد بهتر آنها تاثیر خواهند بود.

پودر ماهی، همانگونه که گفته شد از ماهی هایی مثل ماهی متو و ماهی های ساردین تولید می‌شود. این محصول یکی از فرآورده ایی است که کاربرد گسترده ای در صنایع غذایی و پرورش دام دارد. همچنین از پودر ماهی که از ماهی خشک تهیه می‌شود برای تولید محصولات در صنایع دیگر استفاده می‌شود و به همین دلیل می‌توان این محصول را به عنوان یک کالای ارزشمند قلمداد نمود.

ارزش غذایی پودر ماهی

پودر ماهی سرشار از پروتئین و مواد ویتامینی دیگر است که در قسمت قبل به آنها اشاره شد به همین دلیل از این محصول برای تولید غذای ماهی، دانه طیور، خوراک دام های سبک و سنگین استفاده می‌شود. پودر ماهی در جنوب ایران یک مواد اولیه غذایی سنتی محسوب شده و از آن غذاهای سنتی و محلی متعددی تولید می شود که، بله ماهی، مهیاوه سس های خوراکی و غیره از جمله آنها می‌باشند. در واقع در گذشته هدف اصلی از تولید ماهی خشک و پودر ماهی کاربرد در صنایع غذایی و تامین غذاهای اهالی این مناطق بود.

پودر ماهی به دلیل ارزش غذایی و ویتامین های مختلف در صنایع تولیدی مختلفی کاربرد دارد. بعد از صنایع غذایی انسان، دام و طیور، بیشترین کاربرد این محصول در صنایع روغن گیری است. ماهی های خشک شده منبع پروتئین هستند و می توان از آنها روغن گیری کرد. از روغن این محصول برای تولید لوازم آرایشی بهداشتی مثل ، صابون کرم ، ماسک ها و غیره استفاده می‌شود. همچنین این محصول کاربرد گسترده ای در صنایع دارویی و همچنین رنگ سازی دارد. به همین دلایل و کاربردهای متنوع، می‌توان پودر ماهی را یک محصول ارزشمند و ارز آور قلمداد نمود. زیرا این محصول به عنوان یک کالای صادراتی شاخص شناخته می‌شود و در سرتاسر دنیا مشتریان خود را دارد.

 

خرید پودر ماهی خشک

امروزه افراد ، شرکت وکارخانه های زیادی از ماهی خشک استفاده می کنند و مدیران این مراکز باید بدانند که شرکت ایران متو با سال ها تجربه در زمینه تهیه ماهی خشک ، پودر ماهی و پودر میگو پیشتاز بوده و نسبت به سایر گروه ها مزیت های زیر را دارا میباشد:

– قیمت محصولات این شرکت بسیار عالی و به صرفه بوده و نسبت به دیگر شرکت ها هزینه کمتری را دریافت می‌شود.

– مجوز فعالیت این شرکت ثابت می کند که تمامی استانداردهای لازم برای فروش و عرضه این ماهی ها را دارد.

– این شرکت محصولات خود را به تمامی استان های ایران ارسال می کند، به همین دلیل شما در هر یک از شهرهای ایران که ساکن هستید می توانید ماهی خشک ، پودر ماهی و پودر میگو را از این شرکت خریداری کنید.

– این شرکت ماهی خشک ، پودر ماهی و پودر میگو را در تناژ بسیار بالا تولید، ودر این مورد پیشرفت های بسیاری صورت گرفته است.

– تمامی تکنولوژی هایی که در این شرکت مورد استفاده قرار می گیرد، بر اساس تکنولوژی های روز دنیا می‌باشد.

– صادرات به کشور های همسایه

– درجه های کیفی ماهی خشک ، پودر ماهی و پودر میگو در این شرکت متنوع می‌باشد و به همین دلیل شما می توانید آنها را در کیفیت های متنوع خریداری نمایید.

# اطلاعات بیشتر : خانواده موتوماهیان